טיפול באקנה, באמת יש דבר כזה?

אקנה, או כפי שאנחנו אוהבים לקרוא לזה, פצעי בגרות, היא אחת הבעיות שמטרידות ביותר בני נוער רבים ברחבי העולם, ועד לפני מספר שנים לא היה פתרון אמיתי לבעיה זו עד כמה שקשה להאמין. בדיוק בגיל שבו המראה שלנו כל כך חשוב, הקבלה החברתית כל כך חשובה לנו, הגיל שבו אנחנו בונים את הזהות המינית שלנו, ואת הזהות החברתית שלנו, מתחילים להופיע פצעי בגרות על פנינו. במרבית המקרים מדובר במצב נסבל. לא נעים, אבל נסבל. פצע פה, פצע שם, בא הולך, הולך ובא. יחד עם זאת, ישנם מקרים לא מעטים של בני נוער שחווים ממש מתקפה של פצעי בגרות. מתקפה כזאת שיכולה אפילו להשאיר צלקות ברורות לכל החיים.

אקנה, לא מה שהיה פעם

בעבר, טיפול באקנה היה מתבסס על תרופות סבתא, ועל העקרון שזה יעבור, רק לא לגעת בזה. אחרי שהבינו שזה לא כל כך עוזר, החלו לפתח תכשירים כימיים שאמורים לטפל בפצעי הבגרות, ובחלק מהמקרים הם אכן עזרו, אך ברוב המקרים לא הייתה להם השפעה של ממש. היום, הסיפור הוא כבר לגמרי אחר, והיום אפשר להסיר פצעי בגרות באמצעות לייזר.

טיפול באמצעות לייזר

טיפול באקנה באמצעות לייזר מתבסס על מערכת מתקדמת ומתוחכמת מאוד העושה שימוש בקרן לייזר דקיקה המשמידה את תאי הדלקת שנוצרים בזקיקי השיער. המערכת הזאת היא כל כך עוצמתית ומדוייקת שהיא יכולה לחסל זקיק אחרי זקיק מבלי לגרום שום נזק לתאים שכנים. אחרי טיפול אחד או שניים אפשר לצאת עם פנים נקיות, וללא פצעי בגרות. בהתחלה הן אמנם קצת אדומות לאור הטיפול האינטנסיבי שעבר עליהן, אך כעבור מספר ימים הכל מחלים, והפנים נקיות וחלקות.

לדעת הכל על אקנה

אם אתם או הילדים שלכם סובלים מאקנה, ואתם רוצים ללמוד עוד אודות טיפול באקנה, תוכלו להיכנס לאינטרנט ולערוך חיפוש קל ופשוט סביב הנושא. תוכלו לקרוא מאמרים מקצועיים המסבירים כיצד נוצר האקנה, ועל מה מבוסס הטיפול בו. תוכלו להתרשם ממגוון רחב של טיפולים המוצעים היום, בין שמדובר בתכשירים כימיים ובין שמדובר במערכות לייזר, וכן תוכלו לבצע סקירה של מקומות המציעים טיפול באקנה.