מעצבי אופנה

מעצבי אופנה- אומנות לשמה

כיום לעסוק כמעצב אופנה דורש הרבה כישרון וכן לא מעט ניסיון. אם בעבר כל אחד היה יכול להפגין את הכישרון שלו ולהגיע לגדולות היום זה טיפה יותר קשה.

מעצבי אופנה מתחילים כיום כבר צריכים ללמוד על התחום במגוון בתי ספר שונים לעיצוב ובמהלך לימודיהם צריכים להציג תיקי עבודות שבסופו של דבר הם נמדדים על פיהם.

מעצבי אופנה הם אומנים לשמם שכן הם צריכים כל הזמן להתחדש, לחשוב על ביגוד חדש ולא מדובר רק על פעם בשנה אלא מדובר כל משהו שקורה כל הזמן.

תחשבו כמה עבודה מושקעת על כל בגד ובגד שיוצא בכל קולקציה חדשה ולרוב מגוון רב של מעצבי אופנה מעורבים בכך.
טיפ, שימו לב קולקצייה חדשה של שמלות ערב של המעצבת רינה בהיר, ובהמשך, כמובן שיש צורך להתחשב בלא מעט דברים כאשר מוציאים קולקציה חדשה.

מה עושים בדיוק?

תחשבו על חברה גדולה שמעסיקה מעצבי אופנה והחברה מתחרה מול לא מעט חברות אחרות שעוסקות בתחום האופנה.

במצב שכזה צריכים כל מעצבי האופנה של החברה לחשוב איך להוציא קולקציית ביגוד שתתאים לתקופה הנוכחית. כמובן שצריך להראות חדשנות מסוימת, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא.

כמובן שלכל חברה יש את היעדים שלה ויש את הקהל שאליו היא פונה.

שכן אם חברה עובדת במדינה מסוימת היא צריכה להתאים את הביגוד לאותה מדינה, שכן אולי התרבות שלה שונה, סגנון הביגוד בו מעוניינים הוא שונה וכדומה.
במקרים כאלו מעצבי האופנה צריכים לחשוב הרבה ולעשות עבודת רקע מתאימה לאותה קולקציה.

איפה לומדים את זה?

בארץ יש כמה בתי ספר לעיצוב אופנה בהם מלמדים לא מעט מעצבי אופנה מפורסמים שמעוניינים לחלוק את הידע והניסיון שלהם עם דור העתיד.
אלו שממש רוצים יכולים גם לעשות זאת בחו"ל, אולם הדבר דורש לא מעט דברים מאלו שרוצים לעשות זאת ויש כאלו שעושים זאת רק לאחר שהם לומדים בארץ.

עוד חשוב לציין כי מי שמתכנן ללמוד בחו"ל צריך להכין את עצמו היטב לכך. לרוב מדובר על שכר לימוד די גבוהה (אולם אפשר לנסות ולהוציא מלגות).
כמו כן יש את כל ההוצאות הכרוכות במחייה שלפעמים גם הם עשויות להיות גבוהות. כך או כך, המטרה היא בסופו של דבר להוציא תעודה ולמצוא מקום עבודה והרבה תלוי בכישרון.